LOTO SONUÇLARINI BİLME

              Sermet Erkin, o günlerin önemli kurumlarından olan Kanal 6 televizyonunda üç günlük bir sürecin sonunda, loto sonuçlarının bilindiği bir gösteri sunarak, dünyada ilk kez gerçekleştirilen bir sunum yapmıştır.

              O yıllarda özel televizyon kanallarının hızla artması ile popüler magazin programları ağırlık kazanmaya başlamış ve bu programlarda falcılık, medyumluk yapan şahıslar sıkça gözükür olmuştu. Bu insanların halkı daima kandırdığını savunan Sermet Erkin, o günlerde yayında olan Kanal 6 televizyonunda bir çarşamba akşam haberlerinde o hafta çekilecek olan lotonun büyük ikramiyesini kazanan numaraları bilebileceğini ilan etmiştir.

              Ertesi akşam yine haberlerde ülkemizin saygın isimlerinden Av.Çetin Yıldırımakın, prof. Orhan Kural ve haberleri sunan Şebnem Kısaparmak'tan oluşan bir jüri huzurunda bildiği rakamları yazdığı kağıdı bir zarfa koyup, notere teslim etmiştir.

              Cumartesi akşamı aynı stüdyoda haberler sonrası çok geniş yelpazedeki kalabalık bir seyirci topluluğu önünde, noterin sakladığı zarf açıldığında o gece çıkan ve ikramiye isabet eden rakamlar ile Sermet Erkin'in önceden yazdığı sayının eşit olduğu görülmüştür.

               Sermet Erkin, bu sunumu niçin yaptığını halka açıklarken öncelikle illüzyon sanatında dünyada bir ilki gerçekleştirerek bir farklılık yaratmak istediğini belirtip, yanı sıra bunun sadece kuramsal bir illüzyon gösterisi olduğunu anlatarak, hiç kimsenin önceden geleceği bilmek gibi bir yeteneğinin olmadığını söylemiştir. Bu sözün iddiası üzerine de bu konuda yetenekli ve özel kişiler olduklarını ilan edenlerin, her hafta lotoyu kazanıp elde edecekleri geliri hayır kurumlarına bağışlamalarını dilemiştir.

              

 
 Makaleler
   HALK MÜZİĞİMİZİN EFSANE SESİ: MUZAFFER AKGÜN
 İletişim Bilgilerimiz
SERMET ERKİN'e her Türlü İletileriniz için :
sermet @ sermeterkin.com
 Menajer (Zafer Çetin) Tel : 0541 825 28 05 İroni Yapım


               

Tüm Hakları Saklıdır. © Sermet ERKİN 2015

Bugün    62
Toplam    359039